Výcvik psov

Veľmi často sa stáva, že si ľudia zaobstarajú psíka a pretože ho nadovšetko milujú, všeličo mu dovolia. Po pár mesiacoch im miláčik začne prerastať cez hlavu, nepočúva, uteká, ničí veci, útočí na iných psov, zvieratá, autá, byciklistov, … .

Pes a jeho pán majú tvoriť tím, jeden celok. Správne vychovaný pes má poznať svoje hranice.

Je vždy ideálne, ak sa so správnou výchovou psa začne už od šteniatka. Hlavne kvôli tomu, aby sa nenaučil rôzne zlozvyky, ktoré sa v neskoršom veku obtiažnejšie odúčajú. Neznamená to však, že dospelého psa sa nedá naučiť novým veciam.

Základným predpokladom pre úspešné trénovanie akéhokoľvek psa je jeho správne nastavenie pred Vašou prvou návštevou u nás.
Odporúčame časté kŕmenie z ruky kdekoľvek ste a to žrádlom, ktoré by ste obvykle vysypali rovno do misky.

Ak sa dopracujete k takejto spolupráci psíka s Vami, môžeme spoločne začať FORMOVAŤ JEHO SPRÁVANIE.

VARIANTA A

Tréningová jednotka trvá max. 1 hodinu. Na prvých stretnutiach sa venujeme hlavne nácviku základnej poslušnosti. Konkrétne reakcii na meno, privolanie, chôdza okolo nohy, obraty, sadni-ľahni.

Cena za tréning je: 15€

VARIANTA B

V prípade, že patríte k veľmi zaneprázdneným je možné psíka nechať u nás na pár dní a my sa mu budeme intenzívne venovať.

Cena za tréning vrátane ustajnenia je: 18€

Prihlásiť sa na tréning môžete telefonicky, alebo vypísaním formuláru.

Ak Vy a Váš psík dobre zvládate začiatky, svoju šikovnosť potom môžete u nás ďalej rozvíjať.

Venujeme sa detailne nácviku stopy, poslušnosti, obrany a agility.

Aktívnych a zanietených kynológov zastrešujeme v našom Kynologickom klube Apanta rei Bardejov, v ktorom pravidelne organizujeme skúšky z výkonu a zúčastňujeme rôznych súťaží.