Kennel Apanta rei

Viac-menej celý svoj chov mám postavený na jedincoch, s ktorými sa aktívne cvičí a pripravuje sa ich postupne na všetky stupne skúšiek, alebo na súťaže. Tento systém mi vždy veľmi rýchlo ukáže ich pravý potenciál.

Preferujem vyrovnaných jedincov s pevnými nervami, dobre cvičiteľných, so silným a plným zákusom, s dobrým pohybom a razanciou, psychickou odolnosťou a vytrvalosťou, a dobrým zdravím, s ktorým úzko súvisí dlhovekosť.

Dôležitá je tiež rozumná selekcia. Snažím sa nepodliehať sebaklamu a absenciu podstatných vlastností, s ktorými by sa mal pes narodiť nesuplujem modernou metodikou výcviku, ktorú veľmi dobre poznám.

Jedince, ktoré sú teda využívané v mojom chove a sú aj jeho pokračovateľmi niesú náhodnými produktmi, ale výsledok cielenej práce.

Svoju chovateľskú činnosť som začala v roku 1993 s fenkou a psom, ktorí boli najprv mojimi aktívnymi pretekárskymi psami. Jeho zakladateľkou bola Arne Egidius. Po menšej odmlke som potom v roku 2000 pokračovala v chove s fenkou Harmi Eqidius, ktorá bola vlastne vnučka Arne.

Prehľadný prierez krvnej línie Panta rei a Apanta rei je možné si pozrieť v týchto schémach.

Schéma krvnej línie Apanta Rei
Schéma krvnej línie Panta Rei

Výsledkom niekoľkoročnej práce sú štvorgeneračná fena a pes Narsika Apanta rei a Unaj Apanta rei. S týmito jedincami plánujem ďalšiu budúcnosť chovu, pretože obaja spĺňajú všetky moje požiadavky.

5/5
5/5
5/5